Telefon
WhatsApp
Yunanistan'da Kovid-19 tedbirleri gevşetiliyor
300 X 250 Reklam Alanı
Atina

Yunanistan Sivil Koruma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, düzenlediği basın toplantısında, kapalı olan perakende mağazaların, 5 Nisan'dan itibaren internetten randevu şartıyla kapılarını müşterilerine açacağını belirtti.

Alışveriş yapmak isteyenlere, kısa mesajla bildirim yapmak koşuluyla 3 saat süreyle dışarı çıkma izini verileceğini aktaran Hardalias, pilot program çerçevesinde 3 Nisan'dan itibaren ilçeler arası seyahatlerin de serbest bırakılacağını dile getirdi.

Hardalias, açık alanlarda 3 kişiden fazla olmayacak şekilde veya bir aileyle sınırlı şekilde spor faaliyetlerine de izin verileceğini ifade ederek, alışveriş merkezlerinin açılıp açılmayacağına gelecek hafta karar verileceğini kaydetti.

Ülkede, 19 Mart'tan itibaren kuaför, estetik merkezleri, arkeolojik alanlar ve parklar açılmış, amatör balıkçılık için uygulanan yasak da kaldırılmıştı.

Yunanistan'da vaka sayısı dün 4 bin 340 ile salgının başından bu yana en yüksek seviyeye çıkmıştı.

Kasım 2020'den bu yana genel karantinanın uygulandığı ülkede, salgının başından bu yana 263 bin 689 vaka kaydedildi, 8 bin 93 kişi hayatını kaybetti.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Metin Oto Garage

Reklam

Yaşam İş Güvenliği

Yazarlarımız

Merkez Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği